Inför morgondagens filmquiz
Imorgon är det dags för filmquiz och jag har ungefär en biljon saker att förbereda innan dess. Maten, till exempel. Tack för alla fina tips, förresten - jag har hittat en massa bra saker som vi ska bjuda på imorgon. Just därför var jag uppe tidigt i morse och stekte spenatplättar - vad det ska bli av dem får ni se efter helgen, såklart. Trevlig helg!
Självklart!! De där plättarna med tillbehören är ju smaskens!!
Hoppas att ni får en finfin filmquizkväll och en trevlig helg i stort!
Yum, spenatplättar! Ska bli spännande att se vad du gör med dem =D
Kul med spenatplättar! Ha en underbar kväll imorgon och hoppas du kan slappa lite i helgen med. Kram
Låter som en mycket trevlig kväll, filmquiz kan säkert få igång många vinnarskallar:) Vi håller tummar och tår för vinst.
Hoppas ni får en riktigt skön helg,
kramar Mårtenssons
Spenat och plättar lät ju heltossigt men ni får nog ihop det till nåt riktigt gott :D
Hahaha, jag hade kommit sist, jag är totalt värdelös på film!! :-) Ha en supertrevlig kväll!
Låter otroligt ambitiöst (tycker en utmattad 3-barnsmor;-))men fantastiskt kul!
trevlig helg!
Kul att du valt spenatplättar, det belönar jag med tröstpriser. Meddela mig vem som behöver tröstas så postar jag två böcker, en Mat under bar himmel och en Bara drinkar (skickas så fort den kommer från tryckeriet). kram och lycka till ikväll. vi sitter i stugan och myser framför brasan.
Va? Va? Tröstas? JAG såklart, det är höst och jag är förkyld och så finns det säkert en massor av andra saker också... Får jag en av Michaels fina böcker nu..? :-)
trevlig helg på dig också!
De där högarna ser riktigt riktigt goda ut! Jag har precis kommit hem från en höstpromenad i Botaniska och magen skriker efter mat.
Oj det kan man kalla plätthög. Många små godingar. Spenatplättarna ser väldigt goda ut så de kan jag förstå blev rykande åtgång på. Nu har vi precis kommit hem från Toscana och oj vad mycket god och fantastisk mat vi fått. Detta har varit en riktig gorumet resa.
Kram!
Tack för alla hälsningar! Hoppas att även ni hade en finfin helg!
Låter så gott!